Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży jest strukturą organizacyjną o zasięgu powiatowym, której celem jest zorganizowanie i koordynacja bezpłatnej medycznej i społecznej sieci wsparcia dla osób małoletnich, pochodzących z rodzin dysfunkcyjnych,  zagrożonych ubóstwem  lub wykluczeniem społecznym z powodu zdiagnozowanego zaburzenia zachowania/psychicznego.

W działaniach Środowiskowego Centrum Zdrowia Psychicznego SANITATIS dla Dzieci i Młodzieży w Powiecie Poznańskim zawarte  są:

  1. Oddział dzienny psychiatryczno - psychoterapeutyczny dla dzieci i młodzieży, w ramach którego prowadzona będzie terapia grupowa przez wyspecjalizowanych psychoterapeutów, pod stałą opieką psychiatry.
  2. Zintegrowane oddziaływania prewencyjno – edukacyjne.
  3. Zintegrowane świadczenia medyczne, którymi zajmują się lekarz psychiatra, neurolog dziecięcy oraz psycholodzy/psychoterapeuci pracujący w Środowiskowym Centrum Zdrowia Psychicznego SANITATIS dla Dzieci i Młodzieży.
  4. Zintegrowane świadczenia rehabilitacji społecznej, realizowane poprzez zajęcia socjoterapeutyczne o zróżnicowanej tematyce, dostosowane do diagnozowanych potrzeb oraz warsztaty grupowe.
  5. Całodobowa infolinia interwencyjna.

Możesz zgłosić się do nas między innymi, gdy: niepokoi Cię zachowanie dziecka i zastanawiasz się, czy jest ono zgodne z normą rozwojową, dziecko przejawia zaburzenia zachowania lub problemy emocjonalne, niepokoi Cię sposób odżywiania dziecka, w przypadku tików, natrętnych czynności lub myśli, jeśli dziecko przejawia zachowania ryzykowne dla siebie lub innych oraz gdy dziecko wyraża taką chęć nie podając konkretnej przyczyny.

Aby dołączyć do projektu dzieci i młodzież muszą spełniać następujące warunki:

  • mieszkać  na terenie powiatu poznańskiego, w jednej z gmin objętych projektem, tj.: Luboń, Puszczykowo, Dopiewo, Komorniki, Mosina, Rokietnica, Suchy Las, Tarnowo Podgórne.
  • Pochodzić z rodzin dysfunkcyjnych; z rodzin zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym
  • borykać się z zaburzeniami zachowania, problemami emocjonalnymi, problemami w szkole itp.

Punkt zgłoszeniowo-koordynacyjny Środowiskowego Centrum Zdrowia Psychicznego SANITATIS w Powiecie Poznańskim znajduje się w Poradni Sanitatis w Przeźmierowie. Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 20:00. Ponadto można zapisać się pod numerem 662-029-206.

Adresy i kontakt do partnerów:

Centrum Opieki Zdrowotnej Sanitatis
ul. Rynkowa 73B
62 - 081 Przeźmierowo
Całodobowa infolinia interwencyjna:
tel.: 662-029-206
(Zgodnie z art.224a prosimy o nie nadużywanie możliwości telefonowania)
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Fundacja Akme
Biuro:
ul. Naramowicka 172
61 - 611 Poznań
Tel.: 61 826 00 07
Mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Projekt finansowany przez Wielkopolski Regionalny Program Operacyjny na lata 2014 – 2020 w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Całkowita wartość projektu: 5 232 500, 00 Kwota dofinansowania: 4 970 875, 00