Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego - Oborniki

Lęk jest naturalnym stanem emocjonalnym, który pojawia się w codziennym życiu. Ma on swoje znaczenie adaptacyjne – w założeniu ma nas ostrzegać przed sytuacjami, które mogłyby nam zagrażać i przygotować do reakcji „uciekaj” lub „walcz”. Jest cenną zdolnością, której potrzebujemy.

Psychoterapia może pomóc – nie ma co do tego wątpliwości wielu specjalistów, którzy zajmują się tą dziedziną. Wiedzą o tym wszyscy pacjenci, którzy w ten sposób znaleźli ulgę w cierpieniu i drogę do samych siebie. Punktem wyjścia dobrej psychoterapii jest jednak odpowiednia diagnoza. Pod tym terminem kryje się właściwe rozpoznanie problemu, z którym przychodzi do gabinetu pacjent. Od odpowiedniego zrozumienia, na czym polega cierpienie tego konkretnego człowieka zależy to, czy psychoterapeuta będzie w stanie zaproponować skuteczną formę pomocy.

Obecnie, pomimo coraz lepszych warunków życia, dzieci mają coraz trudniejsze warunki do rozwoju, także językowego. Ograniczenia w rozwoju językowym wpływają na wszystkie aspekty funkcjonowania człowieka. Jak powiedział żyjący na przełomie XIX i XX wieku austriacki filozof Ludwig Wittgenstein,  „Granice mojego języka są granicami mojego świata”.

Wczesne dzieciństwo jest okresem dynamicznych przemian zarówno w kontekście rozwoju fizycznego, poznawczego czy emocjonalnego.

WIĘCEJ WPISÓW

Placówki prowadzą politykę bezpieczeństwa informacji dotyczących danych osobowych pacjentów.

Poradnie są Podmiotami Leczniczymi wpisanymi do Wojewódzkiego Rejestru Podmiotów Leczniczych.

Polityka prywatności (plik pdf)

© 2019 wszelkie prawa zastrzeżone

Poradnia Oborniki

ul. Piłsudskiego 64,
64-600 Oborniki
602 626 000
poradnia@sanitatis.com.pl

Poradnia Przeźmierowo

ul. Rynkowa 73B,
62-081 Przeźmierowo
662 092 100
poradnia1@sanitatis.com.pl