Artykuły

Wczesne dzieciństwo jest okresem dynamicznych przemian zarówno w kontekście rozwoju fizycznego, poznawczego czy emocjonalnego.

Często słyszy się określenia wartościujące uczucia: dobre/złe, pozytywne/negatywne. Ale czy jest to słuszny podział? Czy w ogóle można powiedzieć, że emocje są złe?

Każda z nich o czymś nas informuje, a więc pomaga nam rozeznać się we własnej sytuacji, czy jest dla nas komfortowa, czy też nie; czy czujemy się bezpiecznie; czy nasze potrzeby są zaspokojone.

Rozwód rodziców jest zazwyczaj ogromną zmianą w życiu dziecka. Jeden z nich wyprowadza się z domu, dziecko często przestaje widywać któregoś z rodziców codziennie, czasami jedynie weekendami. Rodzice przeważnie zawiązują nowe związki. Dziecko stoi przed pytaniem, co powiedzą koleżanki i koledzy, jak się dowiedzą, że rodzice się rozwiedli - to jednak jeden z najmniej bolesnych problemów dziecka w takiej sytuacji.

Nikt nie ma wątpliwości, że ze złamaną nogą, kaszlem lub gorączką czy innymi objawami choroby należy udać się do lekarza. Coraz łatwiej jest też podjąć decyzję o wizycie u psychologa, Polacy są coraz bardziej świadomi, czym jest np. depresja, zaburzenia lękowe, zgłaszają się do specjalisty. Chętniej korzystają z takich form pomocy, które poprawiają jakość ich życia i umożliwiają lepsze poznanie i rozumienie siebie.

Centrum Opieki Zdrowotnej SANITATIS

ul. Piłsudskiego 64
64-600 Oborniki Wlkp.
602-626-000
poradnia@sanitatis.com.pl